Zamknij

Historyczny sukces zawodniczki Klub Sportowego Seven Kętrzyn

16:52, 07.05.2024 . Aktualizacja: 16:52, 07.05.2024
Skomentuj Fot. KS Seven Fot. KS Seven

W Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Do rywalizacji przy stołach bilardowych stanęli najlepsi zawodnicy w rankingu z sezonu 2023.

Przez pięć dni zawodnicy rywalizowali w rozgrywkach drużynowych, a następnie indywidualnych, we wszystkich odmianach bilarda. Uczestnicy turnieju grali w 8, 9 i 10 bil oraz 14/1. Klub Sportowy Seven Kętrzyn w reprezentowała w mistrzostwach Angelika Walesiak. Uzyskała ona kwalifikację z sezonu 2023, w którym w jednej z edycji turnieju kwalifikacyjnego Mak Marketing Junior Tour zdobyła trzecie miejsce.

- Nasza zawodniczka, w rywalizacji w odmianę 10-bil, po rozegraniu bardzo dobrych pojedynków, awansowała do finału Mistrzostw Polski Juniorów w kategorii juniorki starsze. Po zaciekłym pojedynku ostatecznie przegrała z zawodniczką UKS Dragon Janowiec Wielkopolski, Oliwią Brodecką - relacjonuje Wojciech Groch z zarządu KS Seven.

Angelika Walesiak zdobyła więc tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorów i jest pierwszą zawodniczką z Kętrzyna, która osiągnęła taki sukces. red